قدرت تصویرسازی ذهنی و تمرکز در موفقیت چگونه است ؟

تاثیر تصویرسازی و تمرکز در مرز فکرتان به چه صورت است ؟

روینیک

تاثیر تمرکز بر قدرت ذهن شما چیست ؟

اینگونه شروع میکنم که با تقویت تمرکز خودتان به خوبی میتوانید بر بیشتر چالش ها چیره شوید. که یکی از نتایج آن قدرت خلاقیت و ضمیر ناخود آگاه است. تمرکز این امکان را به شما میدهد تا گره هایی که در مسیر موفقیت با آن ها روبرو میشوید را با قدرت بالایی حل کنید در ادامه با روینیک همراه باشید تا به چند سوال مهم پاسخ دهیم :

ابتدا چند سوال مطرح میکنیم :
 • چرا تلاشمان زیاد است اما نتایج خوبی نداریم ؟
 • چرا بعضی از افراد هم سن ما از ما موفق ترند ؟
 • چرا به سمت هر چیزی که میرویم همان اوایل کار آن را رها میکنیم ؟

چه جوابی برای سوالات بالا دارید ؟ مثل همیشه میخواهید تقصیر را گردن دیگران بیاندازید. پیشنهاد میکنم مقاله ((شانس و تاثیر آن در زندگی ما)) حتما بخوانید تا این بحث را بهتر متوجه شوید .

بعد از آن با پاسخ به سوالات زیر که در ادامه به آن ها پرداخته ایم ذهنتان بازتر میشود :

 • مرز فکر چیست ؟
 • تمرکز چه تاثیری بر مرز فکر ما و قدرت ذهن ما دارد ؟
 • حال چطور تمرکز را تقویت کنیم ؟
 • و چگونه از قدرت تمرکز در موفقیت استفاده کنیم؟
تمرکز
تمرکز

مرز فکر چیست ؟

مرز فکر را مثل یک نقشه جغرافیایی فرض کنید که هر چه این نقشه بزرگتر باشد مناطق و مرزهای بیشتری را در بر میگیرد مناطق مسکونی و کشاورزی بیشتری میتوانید در آن بگنجانید. ارتباطات قوی تری خواهید داشت و میزان تاثیرگذاری شما بر افراد بالا میرود.

اینم بخون ، شاید به دردت خورد  چرا باید از دست مخالف برای افزایش قدرت ذهن استفاده کنیم ؟ - تاثیر خارق العاده دست چپ در افزایش تمرکز

و نکته قابل توجه دیگر آنکه اطرافیان شما با تغییر طرز فکر و مرز فکرتان هم عوض میشوند چون انسان جذب افرادی با سطح فکر و اندیشه خودشان جذب میشوند .

این نکته آنجاست که :

یعنی هرچه سطح فکرتان را بالا ببرید اطرافیان شما هم تغییر میکنند.

جلوتر گفتیم با تغییر طرز فکر انسان های اطراف ما هم عوض میشوند که مهمترین نتایج آن ۳ مورد است:

 • قدرت بیشتری به شما برای حل مشکلات میدهد.
 • خلاقیت شما به طرز قابل توجهی افزایش میابد.
 • میان منطق و احساسات خود به خوبی تعادل بر قرار میکنید.
خلاقیت
خلاقیت

حال به این سوال مهم میخواهیم پاسخ دهیم که :

   تمرکز چگونه بر مرز فکر ما تاثیر گذار است ؟

جواب این سوال بسیار ساده است :
تمرکز با اتصال نقاط مختلفی در ذهن ما نتایج بسیار جالبی بوجود می آورد.

با دقت کردن بر روی موضوعی برای مغز اینگونه تعریف میشود که این موضوع دارای اهمیت بالایی میباشد. بعد مغز شروع به تجزیه و تحلیل بر روی آن میکند. همین میشود که همیشه در حال فکر روی آن هستید و در لحظه ای که فکرش را هم نمیکنید به جواب مورد نظر دست میابید. نکته جالب این روش دقیقا همان روشی است که بسیاری از دانشمندان جواب سوالات چندین ساله خود را بدست آوردند.

آنها با استفاده از تمرکز روی یک موضوع خاص ابتدا آزمایشات خاصی را انجام میدادند و بعد با اینکه به بن بست میخوردند به دنبال راه ای بیشتری برای حل آن میگردند و آن ها در لحظه ای که فکرش را هم نمیکردند جواب آن سوال را پیدا کردند.

اینم بخون ، شاید به دردت خورد  افراد موفق چه در مورد ذهن می­دانند که شما نمی­دانید ؟

در واقع آن ها از یک قدرت خارق العاده دیگر مغز هم به خوبی بهره بردند و آن هم ضمیر ناخود آگاه ماست .

موفقیت
موفقیت

ضمیر ناخود آگاه چگونه باعث حل سوالات پیچیده میشود ؟

 با تکرار زیاد یک موضوع ضمیر ناخود آگاه خود را فعال میکنید. که شما را به سمت همان موضوع هدایت کند و راه هایی نشان میدهد که حتی خودتان هم تعجب میکنید در مورد ضمیر ناخود آگاه در این مقاله کامل توضیح داده ایم. که دارای قدرت خارق العاده ایست که با تکرار زیاد یک جمله یا کلمه کلیدی خاص فعال شده و شما را به سمت آن سوق میدهد.

حال چطور قدرت ذهن را با استفاده از تمرکز افزایش دهیم ؟

تمرکز یکی از راههای موثر برای افزایش قدرت ذهن است اما بسیار تاثیر گذار است. تاثیر گذاری آن به این صورت است که با تکرار تمرین این روش ها تمرکز خود را به صورت عملی افزایش میدهید :

 • یک جمله یا کلمه کلیدی خاص را برای آنچه که دوست دارید به آن برسید تنظیم کنید و آن عبارت باید و یک واژه یا کلمه واحد باشد.
 • آن عبارت را بزرگ روی یک کاغذ بنویسید و هر روز آن را مرور کنید.
 • و در آخر هم ۱۵ دقیقه قبل از خواب نتایج آن را مرور کنید و دوباره آن عبارت فکر کنید.

این روش بسیار ساده است اما نتایج آن فوق العاده هستند و شرط آن اینست که بر روی یک موضوع متمرکز باشید و هر روز آن را مرور کنید و نتایج بی نظیر آن را لمس کنید.

اینم بخون ، شاید به دردت خورد  چرا در هر کاری پیشرفت نمیکنیم و به هدف نمیرسیم ؟
قدرت ذهن
قدرت ذهن

حال چگونه تمرکز در موفقیت ما موثر است ؟

میزان تاثیر تمرکز در موفقیت به این گونه است : فرض کنید میخواهید شنا یاد بگیرید و چند روز قبل از آنکه به صورت واقعی شنا را بیاموزید ، طبق تکنیکی که در بالا خدمتتان عرض کردم در ذهنتان نوع حرکات دست و پا را تمرین میکنید ، جلسه اول شناور ماندن روی آب را میخواهید یاد بگیرید را قبل در ذهن خود شبیه سازی کنید.

بعد به واسطه تمرکز و شبیه سازی بر روی یادگیری حرکات شنا در ذهنتان که قبلا داشتید. بسیار راحت تر شناور ماندن را یاد میگیرید و نتیجه آن جالب است چون مغز این حرکات را قبلا در شبیه سازی تا حدودی درک کرده ، با انجام عملی آن به خوبی بر ذهن شما منطبق میشود.

ضمیر ناخود آگاه

و در آخر هم باید خدمتتان عرض کنم قدرتی در ذهن شما قرار دارد که اگر به خوبی از آن استفاده کنید چالش های زندگیتان را به خوبی پشت سر میگذارید. هم چنین ترکیب آن با خلاقیت یک فرد قدرتمند از شما میسازد.

و نکته بسیار مهم اینست که لازمه رسیدن به قدرت نامحدود تکرار و تمرین است. باید همیشه ضمیر ناخود آگاه خود را فعال نگه دارید.

قدرت ذهن شما بسیار بیشتر از کل کهکشان هاست.

تیم آموزشی روینیک

۱۰۰%
عالی
 • امتیاز

نظر خود را در مورد مقاله بنویسید

avatar
  Subscribe  
Notify of