چطور با انجام کارهای ساده به موفقیت بزرگ میرسیم؟

نقش کارهای ساده در موفقیتی بزرگ

اثر مرکب

همه ما در طول زندگی تصمیمات مهمی گرفته ایم و در اول راه بسیار انگیزه داشتیم و می خواستیم که هر طور شده به هدفمان برسیم. اما بعد از گذشت مدتی از کاری که می‌خواستیم انجام دهیم سرد شده و دیگر سراغش نرفته ایم. به نظر شما چه دلیلی میتواند داشته باشد که این انگیزه از بین میرود؟ آیا واقعاً تقصیر شانس ماست؟ آیا تقصیر خودمان است یا شایدم تقصیر شرایط که در آن قرار داریم است؟

اما شاید بهتر است به مسئله کمی ریز تر نگاه کنیم. به این صورت که شاید ما اول کار بسیار پرتلاش و به اصطلاح پر انرژی کاری را شروع کردیم و بعد از گذشته یک هفته یک ماه یا شاید هم بیشتر آن را رها کردیم.

متاسفانه چنین چیزی وجود دارد چون مغز به صورت عادی دوست دارد از کارهای جدید و سنگین فرار کند. اما چرا چنین اتفاقی می افتد و اگر ما کارهایی را که انجام می دهیم قسمت های کوچک تبدیل کنیم بهتر می‌توانیم آن را انجام دهیم؟

شاید چنین چیزی بهتر باشد و نتیجه بهتری بدهد که ما کارهایمان را به قسمتهای کوچکتر تقسیم کنیم و آنها را در مدت زمان کمی طولانی تر انجام دهیم. اینجاست که قانون اثر مرکب و برتری خفیف ظاهر می شود. به طور کلی این قوانین می خواهند به ما بگویند که کارهای ریز و متمرکز شماست که می تواند شما را در یک روند صعودی روبه بالا قرار دهد.

در ادامه با روینیک همراه باشید تا ببینیم این قوانین چه هستند و در زندگی ما به چه دردی میخورد و آیا واقعاً ادعاهایی که دارند درست است یا غلط.

معرفی قوانین برتری خفیف و اثر مرکب

اثر مرکب:

در مقدمه به شما گفتیم که همه ما در بخشی از زندگیمان یکسری تصمیمات مهم و بزرگ  گرفتیم و در اول راه بسیار پرتلاش و انرژی شروع کردیم اما بعد از مدتی سرد شده هدف مان را رها کردیم. وقتی که ما هدف بزرگ و تصمیمی که برای خودمان در نظر می‌گیریم یا به اصطلاح با یک دست چند هندوانه برداریم.

مثلا در طول مدت یک زمان مشخص به آن برسیم همه تلاشمان را می‌کنیم تا در مدت زمانی بسیار کوتاه که برای خودمان مشخص کرده ایم آن هدف را محقق کنیم. وقتی که بعد از مدتی شما نتایج مورد نظرتان را نگیرید مغز ما فرمان توقف تلاش و ایست را می دهد چون شما نتوانستید در مدت زمانی که برای خودتان مشخص کرده اید به آن هدف دست پیدا کنید.

در نتیجه سرد می شوید و دیگر کارتان را ادامه نمی دهید. ولی وقتی که ما بیایم همین اهداف بزرگ یا اهداف کوچک را به کارهای کوچک تری نتقسیم کنیم و هر کدام را با موفقیت به پایان برسانیم نتایج بهتری می‌گیریم.

اهدافتان را به تکه های کوچک تر تبدیل کنید

مثلا وقتی که شما می خواهید وزن کم کنید. برای خودتان می گویید که مثلاً در سال آینده من باید۳۰ کیلو کم کنم .و همینطور برای خودتان برنامه ریخته اید که هر روز به باشگاه بروید به رژیم غذایی تان کاری نداشته باشید وموارد دیگر را در نظر نگیرید. و یهو تصمیم به کم کردن کل این ۳۰ کیلوگرم بگیرید. در این حالت احتمال ایتنکه دلسرد شوید زیاد است. اما اگر بیاید همین ۳۰ کیلوگرم راتقسیم بر ۱۲ کنید و هر ماه برای خودتان در نظر بگیرید که مثلا می خواهید هر ماه ۵ کیلوگرم کم کنید. هدف تان را بر مبنای همین ۵ کیلو گرم در نظر می گیرید و مغز شما بهتر می تواندعملیات محاسباتی را انجام دهد.

یعنی برنامه ریزی می کنید که به ازای هر ماه ۵ کیلو کم کنید و در دفترچه هدفی که باید به خودتان مشخص کرده اید هر ماه ۵ کیلو گرم را تیک می زنید. نتایج این کار بسیار جالب است چرا که افرادی که این گونه تصمیم به این کردن وزن شان گرفتند نتایج خیلی بهتری گرفتند و حتی زودتر توانسته‌اند به اهدافشان برسد.

برتری خفیف
برتری خفیف

بطور کلی اثر مرکب به ما می گوید که شما یک سری ازکارهایی را در طول روز مره به صورت روتین و متمرکز انجام دهید نتیجه بهتری می گیرید و روند موفقیت شما به یکباره سیر صعودی با شیب زیاد می گیرد که هیچ چیز جلو دار آن نیست و این شیب تا زمانی که این قانون را رعایت کنید تا ابد ادامه دارد.

شاید چیزی که به ذهنتان برسد یعنی چه شما هر روز کارهای روتین انجام دهیم و به موفقیت برسیم مگر همچین چیزی ممکن است؟

بله چنین چیزی ممکن است بگذارید به صورت یک مثال کلی تر با هم بررسی کنیم

بگذارید سوال کوچکی از شما بپرسماگر به شما یک میلیارد تومان همین الان بدهند قبول می کنید یا اینکه یک هزار تومانی را به شما بدهد که هر روز دو برابر می شود؟

شاید جواب بیشتر شما همان یک میلیارد تومان باشد و دیگر به آن هزار تومانی که هر روز دو برابر میشود فکر نکرده باشید. اما بیایید بررسی کنیم ببینیم چه اتفاقی برای آن هزارتومانی می افتد که هر روز دو برابر می شود.

فرض کنید پولتان را در جایی سرمایه گذاری کرده اید که هر روز دو برابر می شود و مبلغی که سرمایه گذاری کرده اید هزار تومان است. شما در روز اول هزار تومان دارید ، در روز دوم ۲ هزار تومان داریم ، در روز سوم۴۰۰۰ تومان دارید و در روز چهارم پول شما ۸۰۰۰ تومان است. شاید مبلغ پولی که در روز چهارم دارید واقعا به چشمتان نیاید اما بیایید کمی جلوتر برویم.

روز پنجم ۱۶۰۰۰ تومان

روز ششم۳۲۰۰۰ تومان

روز هفتم ۶۴۰۰۰ تومان

.

.

.

روز سی ام شما یک میلیارد تومان را رد کرده اید

اینم بخون ، شاید به دردت خورد  از تاثیر اطرافیان در اعتماد به نفس خود آگاهید ؟

حالا چطور نظرتان تغییر کرد یا بازهم همان یک میلیارد تومان اول را می گیرید. بگذارید بیشتر جلو برویم

روز سی و یکم شما حدوداً دو میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان پول دارید.

دیگر ادامه نمی‌دهم و همین جا توقف می کنم. البته بهتر است بگوییم که شما هیچ جایی را پیدا نمی کنید که هر روز پول تان را دو برابر کند و به شما تحویل بدهد.اما وقتی که شما کارهای کوچک را انجام می‌دهید و شاید در ظاهر خیلی با اهمیت به نظر نرسند اما دارید یک بهمن را به وجود می آورید که روز به روز این گلوله برفی بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود .

اثر مرکب هم دقیقاً همین کار را انجام می دهد یعنی اینکه شما با گذاشتن زمان کمی در روز به فعالیت‌های مشخص شده که دارید و البته کمی تمرکز بپردازید. میتواند درطی یک مدت زمان مشخص نتیجه دلخواه تان را بگیرید.

شما با خواندن ده صفحه کتاب در روز میتوانید در عرض چهل روز یک کتاب ۴۰۰ صفحه را بخوانید. یا با دیدن ۲ ساعت فیلم آموزشی در روز ، در یک سال  ۷۳۰ ساعت فیلم آموزشی نگاه کرده اید.  امیدوارم که قدرت اثر مرکب را درک کرده باشید وببینید که چگونه می‌تواند شما را جلو بیندازد.

برتری خفیف

اما در این میان برتر خفیف چه چیزی را به ما یاد میدهد؟

در واقع برتری خفیف مکملی است برای اثر مرکب. به این صورت که به کمک اثر مرکب می‌توانید یک برتری کوچک را هر روز به خودتان اضافه کنید. فرض کنید روزی ده صفحه که کتاب می خوانید در طول یک هفته شما ۷۰ صفحه کتاب خوانده اید. اما فردی که مطالعه این ندارد و حتی علاقه ندارد که مقاله مطالعه کند در ظاهر خیلی نسبت به شما عقب نیست. اما با گذشت یک ماه شما ۳۰۰ صفحه کتاب خوانده اید و اینجاست که برتری های کوچک به شما یک برتری بزرگ می دهد.

اما مشکل اینجاست که خیلی از ماها به این قانون اعتماد نداریم و به سادگی از کنار آن می‌گذریم. چون ممکن است در کوتاه مدت نتیجه ندهد. امروز اگر شما ۱۰ صفحه کتاب نخوانید اتفاق نمی‌افتد. نه چیزی را از دست می دهید. نه از کسی عقب می افتید ، اما زمانی که این تنبلی های کوچک را کنار هم قرار می دهیم و قدرت زمان را هم چاشنی آن می کنیم ، متوجه می شویم که با گذشت زمان می توانیم کارهای بسیار بزرگ انجام دهیم که حتی خودمان هم نمی توانیم تصور کنیم.

به عنوان مثال همه ما در طول ترم دانشگاه استاد هر روز ۵ صفحه به شما در بدهد. و شما میگویید از فلان روز درس میخوانم و هی درس خواندن را به تعویق میاندازید. وقتی به آخر ترم میرسیم می‌بینیم که همان پنج صفحه هایی که استاد دانشگاه در جلسه به ما درس میداد حال تبدیل به یک جزوه قطور و سخت شده است.

چرا همان ۵ صفحه ها را همان روز نخوانیم که بخواهیم یک بار بزرگ را در آخر ترم حمل کنیم. آیا واقعا خواندن ۵ صفحه از شما بیشتر از ربع ساعت زمان می گیرد. همین راحتی کار را که می بینیم با خودمان می گوییم : (( بعد از این ۵ صفحه را می خوانم مگر خواندن این ۵ صفحه چقدر زمان میبرد.))

شاید دلیل بسیاری از ناله ها و غر زدن های امروز ما ، انجام ندادن همین کارهای کوچک در طول روزمره بوده است. شاید دلیل اینکه نتوانستیم به موفقیتی که مد نظرمان است دست پیدا کنیم ، همین کارهای به ظاهر ساده و کوچک هستند . متاسفانه حقیقت تلخ است ولی حقیقت این است که فعالیت ها و کارهایی که در طول روز انجام میدهیم در آینده ما تاثیر دارند.

کار های ساده در طول روزمره و گذشت زمان است که به ما تخصص می دهد علم می دهد و چیزی که همه ما دوست داریم ، پول میدهد.

برتری خفیف و اثر مرکب ، قوانینی غیر قابل انکار و کاملاً حقیقی هستند. قوانینی به ظاهر ساده و پیش پا افتاده ای که قدرتی به نام زمان دارند و با استفاده از این قدرت افراد بسیار زیادی توانسته اند به موفقیت ای که می خواستند دست پیدا کنند. ولی قدرت این را هم دارند که هر کسی را به خاک سیاه بنشانند.

کتابهای برتری خفیف و اثر مرکب دو کتابی هستند که حقایقی را برای ما آشکار می کنند که نسبت به آنها بی توجه بوده ایم و به سادگی از کنار آن ها گذشتیم. مثل زمان ، مثل ، کسب علم ، فکر کردن به اهدافمان و  و کلی چیز های دیگر که همه ما در ذهنمان دوست داریم داشته باشیم.

همه ما کتاب های انگیزشی زیادی خوانده ایم که در اول کار بر روی ما اثر گذاری داشته اند و ما را تشوی کرده اند که به سوی اهدافمان گام برداریم. ولی بعضی از این کتاب ها فقط در مورد مثبت اندیشی صحبت میکنند و فقط انگیزشی هستند.

نتایج این دو کتاب کاملا واضح است فقط انها را با دقت بخوانید.

ولی اشتباه نکنید کتاب های برتری خفیف و اثر مرکب کتاب‌هایی هستند که کاملاً متفاوت هستند با کتابهایی که تاکنون منتشر شدند. شاید خیلی از شما آن را خوانده باشید یا شاید نخوانده باشید. اما از شما میخواهیم که همین الان که دارید همین مقاله را می خوانید در اینترنت جستجو کنید و کتاب صوتی یا پی دی اف شده آن را تهیه کرده و بخوانید.

چرا که تمام معادلات و فرمول هایی که در ذهن شما برای رسیدن به اهدافتان تعریف شدن کاملاً به هم میریزند. مثلا به ما گفتند که برای موفق شدن باید سخت کار کنیم روزی ۱۲ ساعت ، روزی ۱۴ ساعت و هر چقدر که می توانیم در طول یک روز کار کنیم. اما در کتاب برتری خفیف می خوانید که حتماً نباید در روز ۱۲ ساعت یا بیشتر کار کنید .

اینم بخون ، شاید به دردت خورد  چرا باید در هر شرایطی افکار مثبت داشته باشیم و چگونه افکار مثبت را ایجاد کنیم ؟

در این کتابها شما یاد میگیرید که چگونه هوشمندانه کار کنید و بتوانید زمانتان را هم مدیریت کنید. چگونه اهداف تان را مشخص کنید و اینکه چگونه بتوانید به آنچه می خواهید برسید.

رسم نمودار اثر مرکب و بررسی این نمودار

بعد از این همه مقدمه گویی بهتر است وارد جنبه کاربردی اثر مرکب و برتری خفیف بشویم و  و ببینیم که این دو قانون چگونه می تواند زندگی ما را متحول کنند ؟

اثر مرکب
اثر مرکب

به نمودار زیر دقت کنید. چه چیزی متوجه می شوید؟ این که این سه نفر همه هر چه تلاش کنند روی یک خط موفقیت قرار می گیرند ؟ یا اینکه شما الان تلاش کنید هیچ تفاوتی با فردی که تلاش نمی کند ندارید؟ به آخر نمودار کمی دقت کنید یکی از آنها در یک مقطع زمانی خاص یک پیشرفت بسیار زیاد دارد دیگری پیشرفته خاصی نکرده و شخص سوم به شدت در سراشیبی سقوط قرار گرفته است؟

فکر میکنید کجای این نمودار هستید؟ فکر می‌کنید آن فرد هستید که اوج گرفته یا درجا زده اید یا شکست خورده اید؟

بگذارید داستان این سه شخص را با هم مرور کنیم و در قالب مثال بهتر متوجه شویم :

شخص اول اسمش محمد است او هر روز یک ساعت و نیم ورزش می کند. روزی ۲ ساعت فیلم آموزشی می بیند و علاقه خاصی هم به گوش دادن به کتاب‌های صوتی دارد.

شخص دوم  اسمش مریم است : مریم علاقه خاصی به مطالعه ندارد کمی ورزش می کند و در شغل دولتی فعال است و خیلی کار خارق العاده ای در زندگی اش انجام نمی دهد.

شخص سوم : اسمش علی است.

علی هر روز دو وعده فست فود می خورد. قمار می کند و بیکار است و کتابی هم نمی خواند. علی کمی اضافه وزن دارد و علاقه خاصی هم به باشگاه رفتن برای متناسب کردن اندام اش ندارد.

می خواهم خودتان قضاوت کنید که این سه نفر روی کدام از این سه منحنی قرار دارند. احتمال زیاد درست حدس زده اید محمد همان فردی است که یک شیب بسیار زیاد رو به بالا دارد.

مریم منحنی وسط است و پیشرفته خاصی نداشته است. علی که دچار اضافه وزن بسیار شدید شده و شرایط زندگیش روز به روز در حال بدتر شدن است.کمی به این نمودار نگاه کنید با دقت بررسی کنید و روی هر نموداری که باشید مهم نیست مهم این است که الان آگاه شده اید و تصمیم بگیرید که حتی اگر جای علی هستید می توانید به زندگی تان سر و سامان بدهید و روی شیب رو به بالای موفقیت بیفتید.

بله حقیقت همین است که شما کارهایی که امروز انجام می دهید اثر خاصی در همین امروز بر روی شما ندارند. ولی با گذشت زمان آثارش آرام آرام پدیدار می‌شود و متوجه میشوید که اشتباه کرده اید یا درجا زده اید یا اینکه در مسیر موفقیت قرار دارید.

قطعاً شنیده اید که می گویند اگر می خواهید موفق شوید مثل فلانی باشید که در کارش یا در هر چیزی که وارد شده موفق شده است باشید.  این گفته هم درست است هم نادرست درست از این جهت که این فرد موفق عاداتی دارد  اگر شما این عادت ها را در خودتان به وجود بیاورید می توانید نتایج مثل همان فرد را داشته باشید.

ولی از طرفی هم می دانیم که هر کسی منحصر به فرد است. توانایی ها و استعدادهای مختص به خود را دارد. حالا چطور نظرتان تغییر کرد؟

ببینید چه کارهایی در زندگی شما را خوشحال می کند. ببینید یادگیری چه مهارت هایی شما را به وجد می آورد. خواندن چه کتابهای به شما انگیزه می دهد و چه ورزشی می‌تواند سلامت جسمی و عقلی شما را تضمین کند.

البته منظور ما از کارهایی که شما را خوشحال می‌کند این نیست که به شما لطمه بزند شما را در منحنی سقوط قرار دهد و هیچ نقشی در پیشرفت شما نداشته باشد. کارهای تان را با دقت انتخاب کنید فعالیت های مورد نظرتان را تجزیه و تحلیل کنید و ببینید که این کاری که امروز در حال انجام دادن آن هستید به پیشرفت شما کمک می کند یا نه.

مزایای استفاده از اثر مرکب و برتری خفیف

سادگی و آسانی انجام آنها

کم قبل به شما گفتیم که عمل کردن به این قوانین کار سختی نیست. فقط باید روزانه به چیزهایی که دوست دارید و اهدافی که در سر دارید بپردازید و مقدار زمان خاصی را در روز به آنها اختصاص دهید.

مثلاً فرض کنید شما می خواهید یک مهندس عمران و موفق شوید. با کمی تحقیق متوجه می شوید که به روز بودن اهمیت زیادی دارد و داشتن اطلاعات به روز می‌تواند به پیشرفت شما کمک زیادی کند. تصمیم می گیرید که کتاب های مربوط به مهندسی عمران و منابع خارجی را تهیه کنید و روزی چند صفحه از این کتاب ها را بخوانید یا اینکه بر روی نرم افزار های طراحی و محاسبه تمرکز داشته باشید و هر روز برای یادگیری این نرم افزار ها کمی وقت بگذارید.

بعد از چند سال مدت شما دارای یک علم و تجربه خوب هستید که طبیعتاً در ارتقاء شغلی و موفق شدن در شغل رویایی تان به خوبی می تواند به شما کمک کند.

مصمم کننده و تقویت اعتماد به نفس

یکی از هدایای با ارزشی که اثر مرکب و برتری خفیف به شما می‌دهند اعتماد به نفس و انگیزه دادن به شماست. روان‌ شناسان معتقدند که وقتی شما  اعتماد به نفس ندارید و بخواهید آن را تقویت کنید یکی از راههای خوب این است که کارهای مختلفی را در مقیاس کوچک با موفقیت و تمرکز بالا انجام دهید.

اینم بخون ، شاید به دردت خورد  هوش هیجانی چیست و چگونه آن را تقویت کنیم ؟

هر روز به سراغ چالش‌های بزرگ تر و سخت تر بروید و هر روز یکی از این چالش ها را به پایان برسد. مثالی که برای شما زدیم در مورد مثلا مهندسی عمران بود. شما فرض کنید یک ساعت در روز را به تمرین با نرم افزار ها اختصاص می دهید. طراحی شکل های دوبعدی را یاد می گیرید و به اصطلاح در آن استاد می شوید مرحله بعد این است که به سراغ شکل های سه بعدی و پیچیده تر بروید و بتوانید  روی آنها متمرکز باشید و با موفقیت آنها را به پایان برسانید.

نظم دادن و خلاصی از سردر گمی های روزانه

ولی به نظر من با ارزش ترین چیزی که شما از اثر مرکب و برتری خفیف به دست می آورید. یادگرفتن نظم دادن به کارهای تان و همچنین خلاصی از سردرگمی هایی که در طول زندگی برایتان پیش می آید است.

خیلی از افراد هستند که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند اما سردرگم هستند که باید از کجا شروع کند چه کاری را انجام دهند به چه کسی برای مشاوره گرفتن مراجعه کنند و این که حسرت می خورند چرا زودتر شروع نکرده بودند. هدیه ای که اثر مرکب و برتری خفیف به ما می‌دهد دقیقا همین است. همین خلاصی از سردرگمی و یاد گرفتن نظم خودش یک درس بسیار بزرگ است که خیلی از ماها یاد نگرفتیم و شاید یاد نگیریم.

برتری خفیف
برتری خفیف

اما وقتی که کمی بین دو قانون عمل کنیم و صبر هم داشته باشیم ، میبینیم که تمام سوالاتی که در مورد آینده در ذهن ما به وجود می آید به لطف وجود اثر مرکب و برتری خفیف می تواند از بین برود. بسیاری از افرادی که امروز می بینید فعالیت خاصی نمی کنند یا شاید درآمد بالایی ندارند یا اینکه نتوانستند به نتیجه دلخواهشان دست پیدا کنند هم این بی نظمی و سردرگمی است که گرفتار هستند و هیچ اقدامی برای برطرف کردن این سردرگمی نکرده اند.

چگونه اثر مرکب و برتری خفیف را در زندگی به کار ببریم ؟

اما حالا وقت دست به کار شدن است این که چگونه بتوانیم از قدرت زمان  برتری خفیف و اثر مرکب استفاده کنیم.اول از همه برای خودتان یک هدف کاملاً واضح مشخص تعیین کنید و لیست کارهایی که باید برای رسیدن به این هدف انجام دهید را تهیه کنید. کتاب ها فایل ها یا حتی دوره هایی که باید شرکت کنید و به صورت کلی هر چیزی که بتواند شما را به این هدف برساند را یادداشت کنید برای آن برنامه ریزی کنید و هر روز زمان خاصی را به انجام دادن این کارها اختصاص دهید.

اگر حوصله کتاب خواندن ندارید حتما کتاب های صوتی را تهیه کنید و گوش کنید چرا که شاید چیزهایی را که قبلاً  و حالا درست می دانید اشتباه باشند  اول از همه کاری که می کنید ۲ کتاب برتری خفیف و اثر مرکب را تهیه کنید و تا آخرین کلمه آن را مطالعه کنید.

دلیل آن هم این است که در این دو کتاب حقایق گفته شدند که در هیچ کجا و هیچ جایی نمی توانید پیدا کنید که این حقایق و تجربه ها را در اختیار شما قرار دهند. به صورت کلی با مطالعه این کتاب دید شما نسبت به زندگی تغییر می‌کند مثل من من خودم را وقتی با دو سال پیش مقایسه می کنم که همان زمان با این دو کتاب البته کتاب اثر مرکب اول آشنا شدم واقعاً دیدم را نسبت به همه چیز تغییر داد و یاد گرفتم که عجله نکنم و به زندگی خودم نظم بدهم.

انجام یکسری کارهای ساده و در ظاهر بی ارزش در طول زمان

و اما سخن آخر

تمام مطالبی که در طول این مطلب مطالعه کرده اید. حقایقی هستند غیر قابل انکار و غیر قابل فرار. بسیاری از افرادی که در زندگیشان توانستند آرزوهایشان را تیک بزنند. بخشی از موفقیت شان به زمانی باز می‌گردد که از علاقه های شان از تفریحات شان از خوابشان و خیلی چیزهای دیگر زده اند  تا توانستند شرکت خودشان را تاسیس کنند یا به درجه بالایی از علم برسند و هر موفقیت دیگری که مد نظرشان بوده برسند.

انسان ها با هم تفاوت ندارند. فقط هر کسی در زمینهای خاصی توانایی ها  و علاقه مندی هایی دارد که اگر با استفاده از قدرت اثر مرکب و برتری خفیف بتواند ترکیبشان کند هیچ چیزی جلو دارش نیست و به سرعت می تواند قله های موفقیت را طی کند.

هر روز کمی وقت بگذارید و بعد از مدتی نتیجه بگیرید.

ما در وبسایت روینیک  هدفی داریم که باید هر طور شده به آن برسیم و آن هدف این است که هرچه می توانیم  افراد بیشتری را روشن کنیم و بتوانیم هرچند تاثیر کوچکی روی آنها بگذاریم و این تاثیرها شاید بتواند جرقه را در ذهن افراد بزند که به دنبال علاقه هایشان بروند به دنبال کارهای نکرده بروند.

از شما کاربر گرامی و دوست عزیزم بخواهیم نظر با گذشت آن را با ما  به اشتراک بگذارید تا بتوانیم  هر چه بیشتر مطالب باکیفیت‌ترین را تولید کنیم و بتوانیم ایران زمینی را داشته باشیم که بیشتر جمعیت آن را افراد موفق تشکیل می‌دهند. به امید آن روزی که بتوانیم ایرانی را داشته باشیم که از هر نظر در دنیا اول بوده و زبانزد خاص و عام شود.

۱۰۰%
عالی

به این مقاله امتیاز دهید

  • امتیاز

نظر خود را در مورد مقاله بنویسید

avatar
  Subscribe  
Notify of